Dansk Lagotto Klub

Specialraceklub for Lagotto Romagnolo under DKK


Dansk Lagotto Klubs bestyrelse


Formand & fung. kasserer

Helle Lauridsen

Kløverprisvej 129

2650 Hvidovre

Tlf.: 36 75 46 78

Mail: lagotto.helle@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlem

Kristian de Freias Olsen

Galgebakken Vester 2-15 A

2620 Albertslund

Tlf.: 28 36 50 81

Mail: lagotto.kristian@gmail.com

 

Webmaster (ikke bestyrelsesmedlem)

Rune Richtendorff

 


Næstformand

Dorte Holsting                   

Ladingvej 20

8464  Galten                      

Tlf.: 51 18 56 13

Mail: lagotto.dorte@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlem & referent

Sanne W. Christensen           

Middelbovej 14

8960 Randers                   

Tlf.: 29 22 24 09

Mail: lagotto.sanne@gmail.com


Bestyrelsesmedlem

Pia Damkjær Pedersen                  

Ansgarsvej 14     

5800 Nyborg

Tlf.: 60 18 51 04

Mail: lagotto.pia@gmail.com

 

Udstillingsansvarlig

Mette Tandrup Lauridsen 

M. Altersvej 3                    

7080 Børkop                      

Tlf.: 20 99 17 12

Mail: mette@lauridsenweb.dk